A legegészségesebb láb is elfárad estére, s bizony nem árt, ha - hetente legalább egyszer - időt szentelünk a "karbantartására".
-
Puhítás
Talpunk bizonyos részein - ott, ahová a teljes testsúlyunk nehezedik - bőrkeményedés keletkezik. Ez a keményebb bőr megerősíti, védi a talpunk ezen pontjait, végső soron tehát a megvastagodott bőr hasznos is lehet. De semmiképpen ne hagyjuk, hogy túlságosan megvastagodjon a bőrkeményedés, mert ez később fájdalmas lehet. Bőrpuhító krémmel kenjük be a problémás területeket, majd bőrradírral vagy bőrkeményedés eltávolítására alkalmas reszelővel dörzsöljük át a lábunkat.
-
Áztatás
Kicsit makacsabb bőrkeményedés esetén nagyon hatásos a lábfürdő. A meleg vízbe tegyünk fürdősót, esetleg csöpögtessünk bőrpuhító illóolajat (mandula olaj) és áztassuk legalább negyed óráig a lábunkat. Ezután már biztos sikerül a dörzskővel eltávolítani a megvastagodott bőrt. Áztatás után jó alaposan kenjük a lábunkat tápláló krémmel.
-
Körmök
Az áztatáskor a körmök is felpuhulnak, így sokkal könnyebb lesz pedikűrözni. Ne ollót, hanem csiptetőt használjunk, majd reszelővel simítsuk el az egyenetlenségeket. A körmök sarkait kerekítsük le, így megakadályozhatjuk a köröm benövését a bőrbe. A körömágyra ránőtt körmöt toljuk le a körömről, de soha ne vágjuk ki. A vágás során ugyanis apró sebek keletkeznek, melyeken át gombák és egyéb fertőzések juthatnak be a szervezetbe.
Még egy tipp
Fáradt lábunkat gyorsan és könnyen felfrissíthetjük, ha egy henger alakú farúdon görgetjük a talpunkat néhány percig. Így serkentjük a láb vérkeringését, megmasszírozzuk a reflexzónákat.
Máger Judit
forrás: archívum
(Patika Tükör – 060505)