Gyakoribb rosszindulatú megbetegedések az amerikai hadsereg légiszemélyzete körében

A daganatos betegségek jóval nagyobb arányban fordulnak elő az amerikai hadsereg pilótái és a repülőgépeket kiszolgáló földi személyzet körében, mint az országos átlag – derül ki egy felmérésből, amelyet a washingtoni védelmi minisztérium készített.

A Pentagon kutatása 900 ezer egykori pilóta, valamint a földi kiszolgáló személyzet körében készült, amelyből az derült ki, hogy a repülőn szolgáló állomány körében 87 százalékkal gyakrabban fordul elő melanóma, 39 százalékkal gyakoribb a pajzsmirigy-daganat, valamint a férfiak esetében 16 százalékkal több a prosztatarák, míg a nőknél ugyanilyen arányban gyakoribb a mellrák. Összességében a rák bármilyen fajtája 24 százalékkal gyakrabban alakul ki a repülőgépeken szolgáló katonák körében – áll a tanulmányban.

A kutatás földi személyzetre vonatkozó megállapítása szerint 19 százalékkal gyakoribb az agyi és idegrendszeri daganat, valamint 15 százalékkal több pajzsmirigy tumort találnak körükben az amerikai népesség egészével összevetve.

A Pentagon közlése szerint ez minden idők legátfogóbb és legalaposabb kutatása a témában, amely nem csak a légierő tagjaira, de az amerikai hadsereg más fegyvernemeinél szolgáló repülőszemélyzetre is kiterjedt. A részletes felmérést azért indították, mert a leszerelt katonák régóta beszélnek arról, hogy a pilóták és a földi szermélyzet körében tapasztalati alapon nagyon sok a rákos megbetegedés.

A kutatás elvégzésére a szövetségi törvényhozás, a Kongresszus utasította a védelmi minisztériumot, amikor 2021-ban az akkori védelmi kiadásokról szóló törvénybe belefoglalta. A Pentagonnak a törvényi kötelezettsége miatt most az a feladata, hogy megpróbálja feltárni a gyakori megbetegegedések okait.

(MTI)

Szerkesztőségi kommentár

A légierő kötelékében szolgálók elektromágneses sugárzás általi kitettsége a távközlési követelmények, az átfogó és intenzív rádiós forgalmazás és kommunikáció okán jóval nagyobb lehet az átlagpopulációhoz képest. Ez merülhet fel egyik okként, különösen annak fényében, hogy a sokat hangoztatott "nem ionizáló sugárzás, tehát nem káros" kijelentést immáron kutatási eredmények sokasága cáfolja. A technológiai fejlődéssel az átlagember kitettsége is folyamatosan növekszik.

Kapcsolódó írás: 5G – Ugrás az ismeretlenbe?

GYÓGYTORNAPRAXIS.hu – Gyógyítás a teljesség igényével

Egyszerű szöveg

  • A HTML jelölők használata nem megengedett.
  • A webcímek és e-mail címek automatikusan kattintható hivatkozásokká alakulnak.
  • A sorokat és bekezdéseket a rendszer automatikusan felismeri.