Napi kalóriaszükséglet kalkulátor

Kapcsolódó írásunk: Kalória, kcal, cal, joule?

Adja meg a következő adatokat

Neme:
Testmagassága:
Tömege:
Életkora:
év
*Aktivitása:
Automatikus újrakalkulálás

 

EREDMÉNYEK

BMR (alapanyagcsere, kcal)

 

Tápanyagszükséglet

Testtömege megőrzéséhez

Kalória (kcal) kcal
Szénhidrátok (55%) kcal =
gramm
Fehérjék (15%) kcal =
gramm
Zsírok (30%) kcal =
gramm

Testtömege csökkentéséhez

hetente*
Kalória (kcal) kcal
Szénhidrátok (55%) kcal =
gramm
Fehérjék (15%) kcal =
gramm
Zsírok (30%) kcal =
gramm

Testtömege növeléséhez

hetente
Kalória (kcal) kcal
Szénhidrátok (55%) kcal =
gramm
Fehérjék (15%) kcal =
gramm
Zsírok (30%) kcal =
gramm

 

*Jellemző aktivitások:

Csekély – nem sportoló, ülőfoglalkozású
Mérsékelt – heti 1-2 óra sport, szellemi foglalkozású
Közepes – heti 2-3 óra sport, könnyű fizikai munka
Átlagon felüli – rendszeres intenzív sport, fizikai munkakör
Nagyon magas – intenzív sport naponta, nehéz fizikai munka

*Egy font valamivel kevesebb mint 1/2 kg (0.453 kg). Általánosságban heti kb. fél kilogramm fogyáshoz napi 500 kalóriával kevesebbel kell beérnie, heti kb. fél kilogramm hízáshoz pedig ugyancsak napi 500 kalóriával többet kell magához vennie. A kalkulátor "Testtömege csökkentéséhez" mezőjébe törtszám is beírható, pl. 0.3 = 30 dkg (amennyiben a mellette lévő mező kg-ra van állítva).

Figyelem! Napi 1200 kalóriánál kevesebb energia bevitele, és több mint heti 1 kg fogyás célkitűzése nem javasolt!

Egészségét és fizikai kondícióját jobban szolgálja, ha – heti kb. fél kilogramm fogyás eléréséhez – energiabevitelét csak napi 250 kalóriával csökkenti, a fennmaradó 250 kalóriát pedig rendszeres testmozgással váltja ki!

A kalkulátor tájékoztató adatokat szolgáltat, eredményei szélsőértékek által nem korlátozottak, ezért – a figyelmes és ésszerű kitöltés mellett – a konkrét javallat megfogalmazása, az egyénre szabott program kidolgozása és annak felügyelete orvosi, dietetikusi közreműködést igényel!  Fordítás, adaptáció és iránymutatás: orvosiLexikon.hu

1 kalória (kcal) = 4186 j (joule)

* * *

A hozzászólásokat átmenetileg lezártuk. A meglévőkben értékes tartalmat találnak, ajánljuk a mélyebb visszaolvasást figyelmükbe (navigáció a képernyő alján).

Kapcsolódó írásunk: Kalória, kcal, cal, joule?

GYÓGYTORNAPRAXIS.hu – Gyógyítás a teljesség igényével

Elnézést, hogy én válaszolok, de muszáj reagálnom a kérdést látva! Legelőször is a legfontosabb nincs lokális zsírégetés! A szervezet maga határozza meg honnan dob le zsírt. Leginkább az egyenletességre törekszik, de mindenkinél vannak egyéni különbségek, ami genetika függő. Én is a hasamra hízok sajnos ami cardivascularis rizikó (Szívinfarktus, stroke) szempontból a legrosszabb típus. Ebből fakad a következő kérdésre a válasz nem segít a csak hasizomerősítő gyakorlatok végzése. Szép kockás lesz tőle a has de nem éget zsírt csak a hasról. Több irányzat van. A régebbi irányzat az ún aerob edzést javasolja, ami alacsony, közepes intenzitású mozgás, de hosszabb ideig, folyamatosan. Az ajánlott hossz változó egyéni, de általában legalább 30-40 percet javasolnak. A legújabb elvek már ajánlják az ún interval vagy HITT edzést. Ami alacsony és gyors intenzitású edzésszakaszokat váltogat. Pl. egy 17 perces szobabicikli programban 5 perc kp-alacsony intenzitás után 8 ciklus úgy, hogy fél perc teljes erőbedobás, majd 1 perc kp-alacsony intenzitás. Ez mondjuk kezdőknél megfontolandó, mert eléggé megviseli az embert, de előnye, hogy utána még jó ideig magasabb fordulatszámon pörög az anyagcsere és nagy izomtömegveszteséggel sem jár. A kardió is jó lehet, de ott már nagyobb lehet az izomtömegveszteség és kérdés, hogy bírja-e egy nem edzett személy. Én magam mindig ajánlom a súlyzós edzést. Ennek egyszerű az oka. Az izom ugyanis egy energiaigényes szerv. Minél több van belőle annál több energiát éget el. És minél több energiát égetünk el annál gyorsabban fogyunk. Nekem is ez hozta meg az áttörést, 2 év alatt 35-40 kilót fogytam aerob edzés plussz súlyzós edzés kombóval. Persze közben a táplálkozásra is figyeltem. Sok sikert céljai eléréséhez!

2019. 06. 26., sze – 00:39 | Márk

Hogyha valaki izom tömeget szeretne növelni akkor az edzés mellett a második vagy a harmadik pontot kell betartania?

Jelenlegi alkatától, túlsúlytól, edzés jellegétől és intenzitásától, céljaitól függ. Erre a kalkulátor önmagában nem adhat útmutatást – sportorvos vagy képzett szeméyi edző bevonása javasolt, aki a diétát energiatartalom és tápanyagok megoszlása tekintetében is rendre felül tudja vizsgálni.

2019. 06. 03., h – 09:22 | Niko

Kedves orvoslexikon!

Egy fontos kérdésben kérném ki a szakmai véleményüket. Sportmasszőrként dolgozom heti 4 nap 8-10 órát, és emellett edzek hetente 3x edzőteremben, squash. Sajnos nem tudom eldönteni, hogy hova soroljam a sportolási szokást. Könnyű, nehéz vagy átlag feletti?
Makk egészséges vagyok, 72 kg (felszaladt egy 10kg) 4 hete csinálom a kalóraiszámlálást 10 éve pont 12 kg-t fogytam 2 hónap alatt. Most sem a mérleg, sem pedig a centin nem látok fogyást. :( napi 5x étkezem.
Nem tudom mit ronthatok el, de a sportteljesítmény beállítására gyanakszom. Volna ötletük? Várom megtisztelő válaszukat

Tíz év alatt több minden megváltozhatott úgy (munka jellege, munkavégzés hatékonysága, hormonális státusz stb.), hogy ami korábban működött, ma már nem biztos. Elsőre átlag felettinek gondolnánk az aktivitását, de ha az ezzel számolt energiamennyiség gyakorlati tapasztalata szerint csupán testtömege megőrzéséhez elegendő, számoljon átlagos aktivitással, majd felezze meg a különbséget, és ezzel csökkentse tovább a bevitelt. Körültekintően járjon el, orvosi konzultáció javasolt, pajzsmirigyére is kitérve.

2019. 06. 02., v – 14:05 | Tibi

183/100kg férfi vagyok és 85kg ig le akarok fogyni....egyszer már sikerült, így is fogytam már 16kg-ot, de nálam pár hónap alatt lemegy mert nem tudok 2000 kcal-nál többet enni, viszont mellette sokat sportolok. Napi 2-3 óra biciklizés +súlyzós edzés.

2019. 05. 08., sze – 08:56 | Gábor Ilona

Szia, 2-3 alkalommal edzek hetente, vegetarianus vagyok, és mégis a gyomrom és a hasam zsirtartalma nem akar apadni. Kerdesem az hogy mit hogyan tegyek hogy jo legyen hogy elinduljon a hasamrol a fogyas???

Nehéz kérdés, a makacsabb alkati zsírdepozíció egyénenként változó. Orvosi egyetértés és ellenőrzés mellett próbálkozhat ketogén étrenddel 70-25-5 zsír/fehérje/szénhidrát megoszlásban. Képzett személyi edző segítheti a lokálisan hasznos gyakorlatok elsajátításában.

2019. 04. 19., p – 10:38 | Szarvas László

Be kell tartanom.

2019. 04. 29., h – 13:49 | orvosiLexikon.hu

Válasz Szarvas László üzenetére

Jó kiindulópont!

2019. 03. 07., cs – 20:57 | Imre

Kedves orvosiLexikon, az oldalon vegyesen szerepel kilokalória (kcal) és kalória.
A piros betűs résznél pl.: "Napi 1200 kalóriánál kevesebb energia bevitele...", "napi 250 kalóriával csökkenti, a fennmaradó 250 kalóriát pedig rendszeres testmozgással"
Jól sejtem, hogy mindenütt kcal-ról van szó?

Igen, további információért kérjük olvassa el a kalkulátor alatt linkelt kapcsolódó írásunkat (Kalória, kcal, cal, joule?).

2019. 02. 14., cs – 09:04 | Diana

Jo napot. 39 éves 158cm és 64 kg vagyok pajzsmirigyre szedek L-Thyroxin 62,5mg .Szeretnék 55kg -ra lefogyni.Elkeztem tornazni heti 3-4x nemtudom mennyi kcal kell bevinnem ahhoz hogy fogyjak.feherje szénhidrat,zsir,stb.

A gyógyszer befolyásolja az alapanyagcseréjét – kérje ki orvosa véleményét, hogy a kalkulátor eredményeit irányadónak tekinthesse.

2019. 02. 01., p – 03:13 | Istvanne

Hasznos a szamitas

2019. 01. 31., cs – 17:23 | Károly

Nagyon hasznos!

2019. 01. 19., szo – 20:45 | S.Kata

Nagyon profi, jó oldal, gratulálok!
54 évesen 54 kg hölgy vagyok. Sportolgatok, kb napi fél órákat néha egy órát, kardiót és izomerősítést végzek, felváltva mindegyiket másnap. heti 4x tehát átlag 30 perceket. Bár stagnál a súlyom de a hasam körül "úszógumi" van, ami nem akar lemenni. Pedig mivel valamikor edzősködtem tudom milyen speciális edzésmódszereket kell err, és a neten is elérhetőek edzés módszerek alkalmazom is. Nem feltűnő de látható pulcsin keresztül is. Ugyanakkor a vállam szélessége, karom térfogata az izmaim meg összementek. Így tehát alaktalanná váltam hiába a rendszeres edzés (évek óta). Étvágyam is csökkent a rendszeres sport ellenére. (tudom mindez korból is adódik.) Normálisan és rendszeresen étkezem, nagyon sok zöldséget, gyümölcsöt eszem, hetente 3x csírkehúst is. Az utóbbi pár hónapban érzem azt, hogy minden sport, edzés után /közben ill. alig hogy megkezdem, rosszullét, remegés, gyengeség izomremegés fog el és másnapig is érzem. Pedig sport itallal sportolok, magam készítem, teszek bele magnéziumot, kálciumot kis mézet, ásvány vizet és gyümölcslevet. Néha fehérje port is iszom sport előtt/után/közben. Sport után pedig közvetlen fogyasztok energia szeletet vagy banánt és rövid időn belül teljes körűen étkezem. Kérdésem: Ezek után a rövid idejű, gyenge vagy közepes intenzitású sport utáni /közbeni rosszullét, gyengeség érzet, remegés vajon mire vezethető vissza? Valóban minden ráfogható arra hogy öregszem valamint arra hogy autoimmun okok miatt az anti-TPO-m magas? (szedek rá szelént). Tény hogy a terhelést nem bírom úgy mint régen, de azt azért látom hogy korombeliektől is elmaradok, hiszen van olyan nálamnál idősebb aki maratonozik, stb. ..... leginkább ez a sport utáni, hosszabb ideig tartó rossz közérzet az ami aggaszt. (Rendszeres laboron is részt veszek ekkor nézzük a ck-t és néztünk már neurológián laktátot is. Ezek rendben voltak. Májfunkciók viszont magasak annak ellenére hogy nem iszom alkoholt egy cseppet sem, soha nem is ittam, el is ítélem az alkoholt mint olyant. A májeltérés tehát a glükolízis miatt lehet érdekes.) Esetleg a táplálkozásommal lehetne javítani ezeken a problémákon/tüneteken? Léteznek olyan sport orvosi (sport biokémiai )vizsgálatok melyek ezt az okot kideríthetik? (Az általános terhelésesen voltam már, átlagos terhelhetőséget hozott ki, a VOmax-om pl. kitűnő volt de ott is hamar elfáradtam, meg aztán ott már labor paramétereket nem néztek (pl. ck-t, glikogént, stb). Esetleg valamilyen speciális táplálkozásba kezdjek? Úgy gondolom normálisan és kellő időben eszem napi 5x teljes értékű, egészséges ételeket. (Barna kenyér, teljes kiőrl., pékárukat, zöldség gyümi, magok, csirkehús.) Ennél jobban hova fejlesszem az étrendemet? Köszönöm az útba igazítást, a tanácsukat, javaslatukat!

A pajzsmirigy vizsgálatát javasolnánk; vércukor terhelést, a fehérjeporokat nem, túl sok fruktózt sem (összetevők).

Köszönöm válaszukat!
Pajzsmirígynél ANTI TPO továbbra is magas, UH rendben (kis göbök nem változtak). Vc -terhelés megvolt többször is, 1,5 és 1.3 volt a 2 órás értékeknél. Párhuzamos vizsgálatként izom panaszaim miatt izombiopszia; itt sem ok minden, nagyjából ugyan minden rendben, egy kivétellel ami valószínűleg indokolja az alacsony vc.-t és izom remegéseimet rossz közérzetet, az pedig a glükóz szint, valami mitokondriális anyagcsere lehet a háttérben. Várjuk az ismételt biopszia genetikai eredményét is valamint a 3. alkalommal elvégzett vc. terhelésnél az inzulin szint eredményét is. Ez irány mutató lesz hogy merre az 'arra' mert a hasnyálm.-MR sem mutatott ki inzulómiát bár mint tudjuk nem feltétlen látja az MR.... :P Kardiológiai problémám (melyet előző szólásomban terjedelmi okokból nem említettem meg- hogy a billentyű kicsit vissza enged. (Prolapszus-valami :)) Ennek ellenére a Kardiológusom a Balaton- átúszást (nagy örömömre) immáron harmadik alkalommal engedte, persze hozzá tette csak óvatosan. (Sikerült természetesen, az idei nyáron 3.jára ). Cardiológiai terheléses EKG nagyjából rendben, azaz azt mondta a doki hogy korosztályost nézve ha az átlagba besorol akkor jó a terheléses EKG, azonban azt nézve hogy amatőrként de sokat, napi szinten sportolok, jobbat várna el, valami WATT-értéket magyarázott, aminek jobbnak kellene lennie. (Én is úgy gondolom hogy a sportolás közbeni mozgás- eredményeimnek, állapotomnak jobbnak kellene lennie, holott úgy érzem egyre rosszabb a teljesítményem. Nem gondolná hogy mindent a " kor számlájára lehetne írni....meg kell nézni hogy nálamnál idősebbek konkrétan maratont futnak vagy az én sportágamat az úszást ha vesszük, milyen jók az eredményeik....pedig jóval idősebbek....Orvosaim egy része azt végja a fejemhez hogy....hát...azt is lássam h a kor...."
Sportolásomkor azt is tapasztalom, hogy a futás esik nagyon nehezemre már amikor megkezdem az első pár100! méter....és minden olyan sport gyakorlat ami izmot terhel, pl. gugolásból felállás, stb. Érdekes az is hogy a Coopert is amikor csináltam futópályán távja a korosztályomban az átlagot (kicsit) meghaladja. Pulzust is mérek Polar-rendszerrel, mellkaspánt, óra, applikáció). Elég hamar felmegy egyébként főleg izom edzéseimnél.
Ja és ha nem lenne elég, időközben a combhátsóban - panaszaim miatti MR vizsgálatra - lágyszöveti cisztát is találtak. Nincs vele teendő - mondta a reumatológus- csak hengereljem, nyújtsam. Tovább is van... mondjam még ? :)
A lábfejet állandóan forrónak érzem, fáj is a csont, Dexa eredmény? Ezt is megcsináltuk, kornak megfelelően rendben, D-vit. ellátottság minimálisan alatta volt 2 hó. ezelőtt, pótoltam, most már rendben. Lábcsont MR eredmény: ciszta a külső lábélen. "nincs vele teendő" (Időnként pedig ez is fáj)
Kérdéseim ezek ismeretében; mindezek a problémák (alacsony vc.-szint, alacsony glükóz ellátottság , vissza enged az egyik szív billentyű, ciszta a combszövetben a láb-csontban, a máj folyamatos GGT eltérései ezek mind összességében okozhatják-e a sportolás már megkezdtekor a túl korai rossz közérzetet, szapora pulzust, izom remegéseket, gyakori izomlázat? Mit javasolnak még további vizsgálatokat ? ( Ált labor , amiláz és társai-, ck és társai rendben, bár mindezt sportolás közvetlen utáni időszakban , délután, este még senki nem monitorozta, hiszen esete felé hétköznap nem futhatok be a laborba hogy 'na most vegyenek le Sport-élettani paraméterekre vért, vizeletet. (Sport -, edzés után a vizeletem is meleg, forró és erősebb színe van ( bár nem sötét , viszont nagy mennyiségű, de sport közben folyamatosan iszok folyadékot, izotóniás oldatot-melyet magam állítok össze (eüs voltam, orvosira készültem, tanultam sportegészségügyet is, némi rálátásom van a dologra) A célom hogy bírjam jó közérzettel a standardan ajánlott napi kb 1 órás közepes intenzitású edzést egy héten legalább 4-5 alkalommal- ha jól tudom ez az ajánlott. Ja és néhány kisebb úszó versenyeken egy jó eredményt elérni. Edzőt, dietetikust nem áll módomban alkalmazni, úgy gondolom hogy az egészségügyi vonalon ismert betegségeimet kellene hogy " kezelje a magyar TB. Köszönöm megtisztelő figyelmüket és további javaslatukat!

Kedves Kata,
úgy gondoljuk, hogy itt a mi szerepünk véget ért. Ön jó kezekben van, emellett messze az átlag felett látja és érti az összefüggéseket, támaszkodhat saját ismereteire, tapasztalataira, egészségtudatosságára. Gratulálunk a Balaton átúszásához!