A gyógynövények használata során tartsuk szem előtt az alábbiakat
- Csak megbĂzhatĂł helyrĹ‘l származĂł, ellenĹ‘rzött gyĂłgynövĂ©nyt vásároljunk!
- Ha magunk szedjük, gyűjtjük, győződjünk meg arról, hogy az adott növényfaj valóban azonos-e a keresett, a gyűjteni szándékozott fajjal! Kétség esetén forduljunk szakemberhez!
- Gyógynövények gyűjtése esetén legyünk figyelemmel arra is, hogy a gyűjtött növények egészségesek legyenek, ne gyűjtsünk olyan helyről, ahol a környezeti szennyezés veszélye fennállhat (ipari üzemek, autópályák, vegyszerrel kezelt területek környéke, stb.).
- Figyeljünk arra, hogy a gyűjtött növényt nem tévesztettük-e össze más, esetleg problémákat vagy mérgezést okozó rokon fajjal!
- A szárĂtott vagy Ĺ‘rölt növĂ©nyi rĂ©szeket lehetĹ‘leg sötĂ©t ĂĽvegben, az oxigĂ©ntĹ‘l valamelyest elzárva, száraz helyen tároljuk!
- Az adott gyógynövényt a szakemberek által javasolt mennyiségben, módon és ideig alkalmazzuk!
- A 65 Ă©vnĂ©l idĹ‘sebbek, a krĂłnikus betegsĂ©gekben szenvedĹ‘k fokozott Ăłvatossággal járjanak el a gyĂłgynövĂ©nykĂ©szĂtmĂ©nyek használatakor!
- Terhes és szoptatós anyák számára általában nem, illetve csak a szakorvos javaslatára ajánlott a gyógynövények használata!
- KĂ©tĂ©vesnĂ©l fiatalabb gyermekek rĂ©szĂ©re csak lĂ©nyegesen hĂgabb kĂ©szĂtmĂ©nyek, illetve adagok használhatĂłk, gyermekgyĂłgyász felĂĽgyelete mellett!
forrás: archĂvum
(Patika Tükör – 041105)
Közzétéve: 2016. 04. 06. 00:28