Napi kalóriaszükséglet kalkulátor

Kapcsolódó írásunk: Kalória, kcal, cal, joule?

Adja meg a következő adatokat

Neme:
Testmagassága:
Tömege:
Életkora:
év
*Aktivitása:
Automatikus újrakalkulálás

 

EREDMÉNYEK

BMR (alapanyagcsere, kcal)

 

Tápanyagszükséglet

Testtömege megőrzéséhez

Kalória (kcal) kcal
Szénhidrátok (55%) kcal =
gramm
Fehérjék (15%) kcal =
gramm
Zsírok (30%) kcal =
gramm

Testtömege csökkentéséhez

hetente*
Kalória (kcal) kcal
Szénhidrátok (55%) kcal =
gramm
Fehérjék (15%) kcal =
gramm
Zsírok (30%) kcal =
gramm

Testtömege növeléséhez

hetente
Kalória (kcal) kcal
Szénhidrátok (55%) kcal =
gramm
Fehérjék (15%) kcal =
gramm
Zsírok (30%) kcal =
gramm

 

*Jellemző aktivitások:

Csekély – nem sportoló, ülőfoglalkozású
Mérsékelt – heti 1-2 óra sport, szellemi foglalkozású
Közepes – heti 2-3 óra sport, könnyű fizikai munka
Átlagon felüli – rendszeres intenzív sport, fizikai munkakör
Nagyon magas – intenzív sport naponta, nehéz fizikai munka

*Egy font valamivel kevesebb mint 1/2 kg (0.453 kg). Általánosságban heti kb. fél kilogramm fogyáshoz napi 500 kalóriával kevesebbel kell beérnie, heti kb. fél kilogramm hízáshoz pedig ugyancsak napi 500 kalóriával többet kell magához vennie. A kalkulátor "Testtömege csökkentéséhez" mezőjébe törtszám is beírható, pl. 0.3 = 30 dkg (amennyiben a mellette lévő mező kg-ra van állítva).

Figyelem! Napi 1200 kalóriánál kevesebb energia bevitele, és több mint heti 1 kg fogyás célkitűzése nem javasolt!

Egészségét és fizikai kondícióját jobban szolgálja, ha – heti kb. fél kilogramm fogyás eléréséhez – energiabevitelét csak napi 250 kalóriával csökkenti, a fennmaradó 250 kalóriát pedig rendszeres testmozgással váltja ki!

A kalkulátor tájékoztató adatokat szolgáltat, eredményei szélsőértékek által nem korlátozottak, ezért – a figyelmes és ésszerű kitöltés mellett – a konkrét javallat megfogalmazása, az egyénre szabott program kidolgozása és annak felügyelete orvosi, dietetikusi közreműködést igényel!  Fordítás, adaptáció és iránymutatás: orvosiLexikon.hu

1 kalória (kcal) = 4186 j (joule)

* * *

A hozzászólásokat átmenetileg lezártuk. A meglévőkben értékes tartalmat találnak, ajánljuk a mélyebb visszaolvasást figyelmükbe (navigáció a képernyő alján).

Kapcsolódó írásunk: Kalória, kcal, cal, joule?

GYÓGYTORNAPRAXIS.hu – Gyógyítás a teljesség igényével

2021. 03. 30., k – 20:15 | Vendég

17 éves vagyok, a karantén alatt nagyon meghiztam, 85 kg voltam és 167 cm magas vagyok, előszőr nem igazán érdekelt az, hogy lefogyjak és változtassak az életmódomon, mivel mindenki megemlitette, hogy meghíztam, úgy voltam vele, hogy még azért sem változtatok magamon, mert nem akartam megfelelni másoknak.

Idővel aztán, elkezdtem gyűlölni a saját testem, rájottem, hogy én magam is szeretnék változtatni. Nagyon erős volt bennem az elhatározás, ami február 27-én jött. Elhatároztam, hogy március elsejétől neki fogok a fogyónak, és ez így is történt. Mielőtt belefogtam volna, tanácsokat kértem innen-onnan, hogy legyen valami fogalmam az egészről, aztán rábukkantam erre az oldalra és pontosan betartom a mai napig a napi 1544 kalória bevitelt, sőt néha kevesebb sikerül.

Viszont én úgy voltam vele, hogy nem tudnám megállni, hogy ne egyek a kedvenc ételeimből, és fel is adtam volna, de akkor kitaláltam egy olyat, hogy minden 5. napon azt ehetek amit szeretnék, ezáltal szűkülni fog a gyomrom, és ha majd végzek a diétával, akkor sem fogok rengeteget enni.

Tehát március 1-én kezdtem, ma március 30-a van jelenleg 75 kg vagyok, fénykép összehasonlitásokat csináltam, és nálam kifejezetten a hasamon látszik változás. Persze a diéta mellett minden nap edzettem applikációval, ezáltal sokkal energikusabb lettem, reggel könnyebben keltem. Minden nap feltettem magamban a kérdést, hogy mi az, ami miatt le szeretnék fogyni? Mi dühit a testemben? A hasam takargatása, nem vehetek fel szűkebb ruhákat, és az, hogy ennél én többet is ki tudok hozni magamból.

A fogyóban nem is igazán a módszer a lényeg, hanem a kellő kitartás, hogy legyen amiért akard, és itt jelzem, nem AKIÉRT, kizárólag magadért tedd, ne a másoknak való megfelelésért. Annál jobb érzés nincs, mint amikor látod magadon a változást és büszke vagy magadra. Mindenkinek aki fogyózik kitartást kivánok, soha ne adjátok fel, soha nem késő, és miután lement az első kg, azután még nagyobb kedvet kapsz majd hozzá, és nem veszik kárba a sok "nem ehetek amit akarok" nap.

Ehhez nincs mit hozzáfűznünk. Köszönjük, olvasóink nevében is.

2021. 03. 29., h – 19:08 | Péter

Szép jó napot kívánok.

Férfi, 44 éves, 168cm, 2021.01.01. 80.6kg, 2021.03.20. 71.1 kg, vagyis 9,5kg fogyás. A napi kalóriabevitelem 1200-1400 körül van, a BMR-re kicsivel 1600 alatti értéket ír a kalkulátor. Ülő foglalkozás, de az utóbbi 2-3 hétben heti 3-4 nap 30-45p futás 10-12 km/h közötti tempóval.

A márc. 20. óta eltelt időben a fogyás lényegében leállt. Érdeklődni szeretnék, hogy mit csinálok rosszul? Ha esetleg arról lenne szó, hogy a szervezet megszokta a kevesebb kalóriát és adaptálódott, akkor mi lenne a megoldás? Még kevesebb kcal?

Köszönettel,
Péter

Túlsúlyos sem bizonyára három hónapig volt, célszerű, hogy tartsa, stabilizálja jelenlegi testtömegét további 3 hónapig. Ezután lassan, türelemmel lépjen tovább. A futás az egészségéért hasznos, a szervezet hosszabb távon kevesebb energiával is beéri, ha úgy tetszik hatékonyabb üzemmódra vált, kevesebbet stresszel, visszaszorulnak a gyulladásos reakciók, alacsonyabb lehet a vérnyomás, nyugalmi pulzus. A hipothalamusz szintjén megvalósuló reguláció mérsékeli az alapanyagcserét, így lesznek a futás közben elégetett kalóriák részben-egészben kompenzálva. Idővel egy kis izomépítés segíthet, a felszaporodó izomszövet emelheti az alapanyagcserét. Jó úton jár, gratulálunk hozzá, de a lényeg a megfontolt előrehaladás. Sokéves, évtizedes túlsúlyokat a fokozatosság szem előtt tartásával lehet – az eredmény tartós megőrzésének reményével – leépíteni.

2021. 03. 01., h – 09:02 | István

Szép jó napot kívánok!
54 éves férfi vagyok. súlyom 96 kg, magasságom 181 cm.

Tavaly áprilisban kezdtem el számolni a bevitt kalóriát és elkezdtem fogyni is annak megfelelően, heti 0,5-1,0 kg-ot.
A fogyás előtti kiindulási súlyom 115 kg volt. Májustól elkezdtem heti 3 alkalommal edzőterembe járni, igyekezve ezzel csökkenteni az izom leépülését. Egészen szépen mentek a dolgok szeptember közepéig. Ekkor leállt a fogyásom. Most már 6 hónapja áll a súlyom egy helyben. Eleinte azt gondoltam ez egy átmeneti állapot, jön a tél, felkészül a szervezet a tartalékolásra. Most már azért kezdek aggódni, mert lenne még mit formálni a testemen. Cukros dolgokat, tésztát, fehér kenyeret már egy éve nem eszem. Szénhidrátból elsősorban hajdina, köles, batáta, néha basmati rizs amit fogyasztok. Fehérjékből heti 2-3 alkalommal fehér húsu hal, csirke mell, pulyka mell, néha sertés karaj, vagy marhahús. Zöldségekből káposztafélék, friss saláták, paprika, paradicsom bazsalikom, petrezselyem, kapor, rukkola amiket fogyasztok. Napi kalória bevitelem 1300-1500 kalória. Igyekszem a nap első felében több szénhidrátot, míg a nap végén kevesebbet fogyasztani.

Mit csinálok rosszul, hogy nem csökken a súlyom? Az utolsó hónapban vasárnaponként beiktattam egy plusz edzés napot, ahol már eljutottam 50 perc kocogásig. 

Előre is köszönöm a választ!

Üdv,
István

Létezik egy jelenség, mellyel sok életmódot váltó ember szembesülhet egy idő után. Ez pedig nem más, mint az alapanyagcsere adaptálódása, nevezik adaptív termogenezisnek is. Ekkor az alapanyagcsere nagyobb mértékben csökken, mint azt a sikeres tömegcsökkentésből fakadóan várnánk. Jelentős változás lehet, sok esetben az izomtömeg csökkenése elleni edzőtermi tevékenység sem tudja ezt kompenzálni (a magasabb izomtömeg az alapanyagcsere emelésének irányába hat).
Szervezetének időre van szüksége, hogy megszokja metabolikus és neuro-hormonális szempontból is az új egyensúlyi állapotot. Komoly eredményt ért el, türelemmel léphet tovább.

2021. 02. 23., k – 17:07 | Cs. Zsuzsanna

Szép napot! 

Régebben aktívan dolgoztam és sportoltam. Jelenleg gerincműtétre várok két sérv miatt, az egyik sajnos kiszakadt. Így most sajnos csak bizonyos gyakorlatokat tudok végezni, de a műtétem kb egy hónap múlva lesz. Sajnos lehetetlen 30 kg-ot lefogyni ennyi idő alatt, de átalakitottam az étkezéseimet, mert inzulinrezisztenciát állapítottak meg. Eddig 3 kg ment le. Remélem a műtét után már nem lesz ennyire korlátozott a mozgásom.

Jó egészséget, maradéktalan rehabilitációt, testtömegcsökkentő programjához sok sikert kívánunk.

2021. 01. 27., sze – 12:22 | Tamara

Jó napot! Azt szeretném kérdezni, hogy mi számít mérsékelt/közepes aktivitásnak? Gyógyszerészként dolgozom, nagyrészt állok vagy járkálok, ez melyik kategória? Válaszát előre is köszönöm.

Kedves Tamara,

sport nélkül a mérsékelt kategóriát választanánk, heti egy-két óra sporttal már a közepeset.

2021. 01. 19., k – 09:28 | Domonkos Csaba

A kérdésem a következő: 2019 szeptemberében 120 kg. voltam (akkor 46 éves, 171 cm magas férfi). Az elmúlt másfél évben annyi változott, hogy 48 éves lettem, a magasságom, a nemem maradt, ami volt. Életmódot váltottam. Elkezdtem intenzíven gyalogolni, napi 8-10 km-t, úgy 11 000 lépést, és kevesebbet enni. A 2020-as karantén első napján vettem egy gyaloglógépet, ha nincs meg a napi 11 000 természetes lépés, akkor fél órát megyek a gépen, plusz fekvőtámaszok, planck.

Idén karácsonyra eljutottam 86 kilóra, majd jött egy nagyon stresszes hét, ami miatt lementem 85,4-re. Karácsony, szilveszter, visszament 86-ra, és ebből a 85.6-86 kg közötti sávból nem mozdulok ki. Napi átlag 1600-1800 kalóriát, és 170-200 g szénhidrátot eszem. Mit csinálok rosszul? Köszönettel.

Én 55 kg-ról hiztam meg 85-90 kg közé 2000-2005 -ig. 15 éve nem tudok visszamenni. Már tudom miért van. Az időjárás változás miatt! Ősztől-tavaszig! A szervezet a hideg ellen küzd, így NEM hajlandó fogyni jobban. Minden Jót!

2021. 01. 12., k – 10:43 | Vendég

szuper

2021. 01. 09., szo – 20:39 | Orbán Gyuláné

Elkezdtem, remélem lesz kitartásom.

2020. 11. 22., v – 06:58 | Vendég

Szupi

2020. 08. 24., h – 15:20 | cujo

Érdekes... nekem azt írja a kalkulátor, hogy fogyáshoz 2900 kalóriát kell bevinnem. Mérsékelt aktivitást adtam meg. Minden nap írom. Nos, 2500-nál nem szokott több lenni, inkább picit alatta. Napi 45 percet heti 4-5 alkalommal legalább sétálok, tornázom vagy szobabiciklizem. 2 hónap alatt gyakorlatilag semmit sem fogytam, pár dekát csak. Ilyenkor mi van? Hol van a híres kalóriadeficit? Koplalásba, ilyen 1200 kalória és társai éhezőkúrába nem mennék megint bele, próbáltam régen és nem bírtam, jojóztam stb, hosszútávon semmi energiám nem volt, a kvázi állandó éhségről nem is beszélve.

Azt tudni kell, hogy nem mostanában kezdtem el az életmódváltást, másfél éve csinálom. Pontosan nem tudom az eredeti súlyomat, lehetett 200 -210 kg is vagy akár több is. Június végén vettem egy erősebb mérleget ami már tud mérni (16 hónapig nem tudtam mennyit fogyhattam). Viszont mivel nem fogytam érdemben azóta, így nem tudtam kiszámolni sem, hogy havi szinten eddig kb. mennyit fogyhattam nagyjából. Június végén, mikor meg lett a mérleg 177,8 voltam,  augusztus 1-én 177,6-ot mértem, most augusztus 24 van, és 177,5 kg vagyok. Eddig nem figyeltem a kalóriákra, csak anyagcsere-betegség miatt arra, hogy szénhidrátszegény legyen az étrendem, ezt egyébként dietetikus javasolta. Húsokat, zöldségeket,tejtermékeket, tojást, magvakat eszem főleg, mindent kimérek és írok. Semmiben nem lépem át a keretet, szénhidrátcsökkentett kenyeret, tésztát mértékkel, cukormentes édességet szigorú mértékkel eszem beleszámolva a napjaimba. Fehérlisztes, cukros dolgokat, gabonaféléket (rizs, bulgur, köles, zab stb.) nem eszem, egyéni probléma miatt gyümölcsöt sem. Le is ment elég látványosan a feleslegből. Képeken látványos, ruhák is lógnak, nadrág leesik stb. Tehát fogytam, ez teljesen biztos. Most hogy kalóriákat számolgatok és megbizonyosodtam róla, hogy nem eszem többet mint kellene, nem megy. Miért? 

Alapbetegsége, testtömegének erre is visszavezethető Gauss-görbe pozíciója korlátozhatja a kalkulátor használhatóságát. Olyan tényezők, amiknek megítélése – valamint az ezeknek megfelelő diéta- és aktivitás tervezés – az Önt ismerő szakemberek kompetenciája és feladata.

Pedig sajnos a további fogyás érdekében a kalórián is karcsúsítani kell... hetente 150 kalória mínuszt észre sem vesz az ember, de legyen száz csak....

Ahogy nagyobb súllyal az alapanyagcsere is egy magasabb számot dobott ki anno, ezáltal ahogy fogyott, csökken ez a szám és a deficitet mindig újra kell számolni az új értékekhez képest.

Talán lehet, valami más akadályozza meg a fogyást. Lehet valami egészségügyi dolog. Hasonló helyzetben voltam, nagyon kevés étvágyam volt, napi 700-800 kalóriát vittem be, mégsem fogytam, majd elmentem nőgyógyászhoz és kiderűlt, hogy cisztám van és amiatt jöttek fel rám a kilók. 

Üdvözlöm.

Sajnálatos olvasni problémáját súlycsökkenéssel kapcsolatban. Látszik, hogy elszánt és akaraterőből nincs hiány. Valószínűleg az életmód programmal van Önnek problémája, mivel főleg a kalóriaszámokat helyezi előbbre. A súly csökkentésében és tartós megtartásában nem a kalóriabevitel nagysága a mérvadó, hanem a tápértékek mennyisége (szénhidrát, fehérje, zsír). Illetve az aktív sport sem mérvadó, ugyanis ha nem rendszeres és nem életünk végéig csináljuk, szervezetünk képtelen követni az ahhoz szükséges anyagcserét és energiaigényt. Tévhit, hogy sport nélkül nem lehet fogyni. Elegendő a napi 10-15 ezer lépés, ugyanis az elegendő a test normál anyagcseréjéhez. 

Tapasztalatból írom ezeket, mivel életmódváltáson vagyunk túl feleségemmel és családommal, ismerőseimmel. Akinek ajánlottuk és csináltuk ezt a programot, az 6 hét alatt 6-15 kiló közötti súlyt vesztett. Ismerősöm 95-ről 80-ra, én 82-ről 74-re, de van olyan ismerősöm lánya, aki 77-ről 55-re 18 hét (kb. 4,5 hónap alatt).

Mi már kisebb csoportokat indítottunk, és segítünk a fogyni akaróknak egy egészséges, normál életmódot kialakítani, jojó effektus nélkül, a súlycsökkentést mindenféle csodaszerek nélkül. Itt a szervezet "újraprogramozásáról" van szó, hogy tudja kezelni a szénhidrátbevitel ingadozását, és ne raktározza el azt.

Remélem tudtam segíteni Önnek, amennyiben még fennáll a súlycsökkenésében a megtorpanás, keressen bizalommal és segítünk Önnek is. Facebookon megtalálhat engem, Szombati János Sopronból. Illetve van egy Facebook csoportunk is, ahol napi szintű tanácsokat, eredményeket és haladást mutatunk meg az érdeklődőknek, programot végzőknek. A csoport neve: Jobb közérzet, jobb élet.